Dermalogica’nın en güzel maskelerinden biri olan Charcoal Resque Mask hakkında sayfalar dolusu yazabilirim! Top 3 maskelerimden biri olan bu ürünün içerisinde volkanik kül, kömür, laktik asit ve niacinamide bulunuyor. Tıkanmış olan gözenekleri zamanla açıp nefes aldırdığı gibi aynı zamanda cildi ölü derilerden arındıran matlaşmış ciltlere tavsiye edebileceğim en iyi maskelerden biri.
Cildinize uyguladığınızda hafif bir soğukluk hissiyatı veriyor ve kurudukça cildin toparlanıp sıkılaştığını hissedebiliyorsunuz. Yıkama safhası biraz zahmetli olsa bile en mat cildi bile 10 dakika içinde aydınlatabilen ve aynı zamanda çift etkili eksfoliasyon işlemiyle gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olan bu maske benim olmazsa olmazım.

Ben en fazla haftada 2 kere kullanıyorum, özellikle ertesi gün bir yere gideceksem hem cildimi aydınlatmak hem de ölü derilerin arınması sonucu makyajımın daha iyi durmasını istediğim zamanlarda elimin ilk gittiği maskem.
Bu maskenin ardından mutlaka bir kaç damla kuru yağı cildime iyice yediriyorum.

Maske şahane ama fiyatı maalesef! Eczanede sorduğum fiyat 344 TL idi..Daha hesaplı bir şekilde alabilmeniz için ancak yurt dışından gelen tanıdıklarınıza ya da internet üzerinden alışveriş ettiğiniz hesaplara mutlaka sorun derim!

Dermalogica cruelty-free bir markadır.
🐰🐰🐰

7 comments

 1. Activated charcoal is gönlümün efendisi! Diş macunundan deodoranta, artık aldığım neredeyse her kişisel ürünün içinde var ve en büyük farkı yaratan içerik! Cilt ve saç bakım piyasasında her dönem bir içerik seçilip parlatılır böyle, ama activated charcoal kadar mucizeler yaratanını daha hiç görmedim!

  Dermalogica çok sevdiğim markalardan zaten, bu tavsiye sırası gelince mutlaka deneneceklerden oldu.

  1. Diş minesine zarar verdiği için mi? :/ Ondan ben de çekiniyorum ama My Magic Mud kullanıyorum ben; onun içindeki charcoal’u mineye zarar vermeyecek şekilde öğüttüklerini iddia ediyorlar. Birçok insan çok memnun, ben öyleyim ve henüz bir zararını görmedim… Ama bir yandan iyi alternatiflere bakıyorum. Biliyorsun, çok seviyorum doğal içerikli şeyleri ve çok fazla diş macunu deneme rağmen bundan
   iyi temizleyenini bulamadım henüz. Buralarda bulabileceğim bir tavsiyen olursa minnettar olurum!

   Bir de lavaboya bayağı batırıyor tabii.

 2. Tatlım ben uzun zamandır Logodent kullanıyorum, sanırım Kanada’da olması gerek-eğer deneme şansın olursa tavsiye ediyorum..Dudak kuruluğunu bile bitiren diş macunudur benim için! (sls ve florür içermiyor)

  1. Logodent kullandım daha önce. Yine de My Magic Mud Kadar beğenmemiştim. Ama dudak kuruluğu diyorsan orada dururum! 🙂 Bir süre şans vereceğim, çok teşekkürler.

   1. Ben dudak kuruluğundan çok çektim Emelciğim o yüzden bunu bir ”staple” olarak kanıksadım sanırım ! Çok değişik markalar kullandım ama istisnasız hepsi dudak kuruluğuna yol açtı, bu hariç.

    1. Benim de sorunum aynı, biliyorsun. Ben de aynı şeyi gözlemledim. My Magic Mud da kurutmuyor dudakları ama onun da aşındırıcı etkisi korkutuyor beni uzun vade için işte. :/ Galiba köpüren bütün diş macunları kurutuyor ya. Logodent’e bir fırsat vereceğim ama mutlaka. Gece gündüz ağaç kabuğu gibi geziyorum zaten çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.