Yüz maskesi cilt bakımımızda ana ürünlerden biridir. İster peeling, ister krem/jel,ister kağıt şeklinde maskeler kullanın,hepsinin cildimiz üzerinde farklı etkileri vardır.
Hatırlarsanız geçen sene yüz maskelerinde en son yenilik olan su şeklinde cildinizi yıkadığınız ”maskesiz yüz maskesi” Splash Mask epey ses getirmişti. Bu sene ise çıta yükseldi!

Geçtiğimiz ay Foreo markası Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında UFO Smart Mask ürününü tanıttı. Bir kağıt maskenin içindeki serumun cildimiz tarafından iyice emilmesi için en az 15-20 dk beklememiz gerektiğini biliriz. Foreo markası bu alet sayesinde süreyi 90 saniyeye düşürmüş.

Maske nasıl çalışıyor?

Cihazın alt kısmında olan plastik halkayı çıkartarak içerisine Foreo markasının disk şeklinde olan kağıt maskesini yerleştiriyorsunuz(gece ve gündüz için ayrı maskeler mevcut)Yerleştirdikten sonra kapağın üzerindeki butona basıp cihazı aktive ediyorsunuz. 3 fazda 30 saniyelik T-sonik titreşim ve LED ışık terapisini etkinleştirerek maskenin daha hızlı ve daha derin emilmesini sağlıyor.
Şimdilik Make My Day ve Call It a Night adlı maskeleri olsa da eminim çok yakın bir zamanda birçok cilt tipi için diğer maskelerin de satışı olacaktır.
Nisan ayında satışta olması beklenen UFO Smart Mask’in fiyatı 179 dolardan başlıyor.

Kullanamadan işe yarayıp yaramayacağını bilemiyorum ama bunu ilk gördüğümde aklıma ilk gelen cümle…
Beam me up, Scotty !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.