En sevdiğim yazarların başında gelen Ayşe Kulin’in Hayal adlı anı kitabını bir çırpıda gözümü kırpmadan okudum. Yazılış aşamasını anlattığı bütün kitaplarını önceden okuduğum için daha bir merak ve keyifle okudum bu kitabını. Bu kitabında yazar olma serüvenine dair yaşadığı acı, tatlı hatta bazen komik paylaşımları bulacaksınız. Kitap yazmanın ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu, bunun için 25 sene nasıl mücadele ettiğini ve nelerden etkilenip bu anıları kaleme alıp anlattığı olağanüstü güzellikte bir kitap çıkmış ortaya. Yazarın da arka kapakta kaleme aldığı gibi, “Sizi kitaplarımın arka bahçelerinde bir gezintiye çıkartıyorum”. Gerçekten de okurken yer yer katılarak güldüğüm ama aynı zamanda Sevdalinka adlı romanını yazarken insanların yaşamış olduğu acıları öylesine güzel ve akıcı bir dilde okuyucu ile buluşturmuş ki, gülerken bir anda göz yaşlarımı tutamadığımı fark ettim.
Insan her koşulda hayallerinin peşinden koşmalı…. Bu da azmin, umudun ve bir “hayalin” gerçekleşme hikayesi…

2 comments

  1. Merhaba,

    Ayşe Kulinin bütün kitaplarını soluksuz okumuşumdur ve evet Sevdalinka , Adı Aylin unutamadığım, bende etkisi derin olan kitaplarıdır.
    Bu arada , kitap önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum…

    Sevgiler..

    1. Emineceğim, Adı Aylin adlı eserini sanırım 3 defa okudum! Zaman içerisinde elbette ki birçok kitaptan etkilenmişimdir ama hiçbiri Adı Aylin gibi olmadı! İlk çıkan basımı hala saklıyorum ve sayfaları artık sararsa bile kütüphanemin en baş köşesinde muhafaza ediyorum! Tabii ki paylaşırım tatlım, ne güzel senin gibi kitapseverlerle burada buluşmak! ❤️️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.