Bazı kitaplar o kadar güzel kokarlar ki koklamaktan okuyamazsınız neredeyse..
Yenisi ayrı, eskisi ayrı kokar. Kokusu bir yana, zaman içerisinde alınan ve gözümüz gibi sakladığımız o kitapları evimizdeki kütüphanede zaman zaman ziyaret edip adeta demlenmiş olan bu kokular insanı mistik bir huzura bile sürükler..geçmişi, anıları, hayatı, hayal etmeyi neden sevdiğinizi yüzünüze çarpan bir kokudur kitap kokusu. Sevdiğinizin kokusu ile yarışabilecek tek kokudur işte bu kitap kokusu!

Evet, teknolojiden geri kalmayacağız belki ama hiçbir şey doğal kitabın yerini duygusal anlamda tutmayacaktır. Yine de günümüzün şartlarında ve hızla tüketilen bir yaşamda, e-kitap okumak mantıklı sayılıyor. Siz de kitap kokusunu elektronik kitap okuyucusuna tercih edenlerdenseniz eminim benim gibi haftada bir ya da iki kez kitapevlerini arşınlarken buluyorsunuzdur kendinizi.

En son ne okudum derseniz size iki kitap tavsiyem olacak..Nilay Örnek’ten Bütün Iyiler Biraz Küskündür adlı eseri ile Yılmaz Özdil’in Sen Kimsin adlı kitaplarını okumanızı mutlaka tavsiye ederim. Hem eski hem yeni köşe yazılarından oluşan bu kitabı okudukça herkesin kendinden bir şeyler bulacağına eminim.

Bir Yılmaz Özdil fanatiği olarak huzurlarınızda kendisine şapka çıkartıyorum!
Üslubu, bilgeliği, zekası ile Türk basınının en önemli adamlarından biridir ve benim için eli en iyi kalem tutan, ender yazarların başında gelir. Seveni pek çoktur ama sevmeyeni var ise benim için konu tartışmaya dünden kapalıdır.
Hala okumadıysanız lütfen alın ve hemen okuyun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.