İklim değiştikçe, nem seviyeleri değişir. Cildimiz daha fazla yağlanır ya da olduğundan daha kuru bir hale gelebilir. Buna ek olarak çevre kirliliği, stres ve sağlıksız bir beslenme şeklini de eklersek cildimiz iyice matlaşır ve ortaya sağlıksız, cansız, donuk bir cilt çıkar.

Cildiniz donuk ve cansız görünüyorsa yüzeyde birikmiş ölü deri tabakasından kaynaklanır. Bu yüzden derin bir temizlik tedavisi iyi bir fikirdir. Cilt uzmanları tarafından yapılan tek seanslık mikrodermabrazyon işlemi, hafif bir cilt soyma tekniğidir. Cildin üzerindeki ölü deri tabakasını almak için kullanılır. Böylelikle bazal tabaka uyandırılarak kolajen konsantrasyonu artar ve ortaya ölü derilerden arınmış sağlıklı bir cilt çıkar. Bu işlem sonrası evde neler yapabileceğimize hep birlikte bir göz atalım..

Granül içeren hiç bir peeling önermeme rağmen Dermalogica Superfoliant‘ı gözüm kapalı her cilt tipine öneririm. Aktif karbon, malik asit ve laktik asit gibi nazik asitler içerdiğinden hem cildinizi eksfoliye edecek, granüller toz formunda olduğu için de su ile birleştiğinde yüzünüzü asla çizmeyecek.İster bal özlü The Body Shop Ethipian Honey, ister gül özlü Sisley Black Rose Cream (her ikisi de nem veren) bir maske uygulamak, eksfoliye edilmiş cildi hem yatıştıracaktır hem gerekli nem takviyesinde bulunacaktır.

 


Hyaluronik asit içeren bir c vitaminli serumu cildinize her sabah uygulayın. İkisini bir arada bulamazsanız ayrı ayrı alıp bu şekilde uygulayabilirsiniz. Yüksek konsantrasyonda olduğu için ilk defa kullananların bu ürüne dikkat etmelerini öneririm. Truskin %20 C serumunu merak edenler buradan satın alabilirler. Daha sonra kullandığınız nemlendirici ve güneş koruma faktörlü kreminizi uygulayın. Ürün önerileri için C Vitamini Mucizesi ve Hyaluronik Asitin Faydaları Nelerdir adlı yazılarıma bakabilirsiniz.

8 comments

  1. Gercekten dermalogica superfoliant cok guzel benim rozali ve hassas cildimde bile reaksiyon yaratmadi. Cok guzel temizliyor … Yureginize saglik

  2. Belkıs ablacığım bir şey sormak istiyorum. Benim cidim çok yağlı komedon ve siyah nokta problemlemim var aktif sivilce problemi yaşamıyorum. Hatta bacaklarımda bile var yer yer kıl köklerini sıkınca çıkıyor bundan da çok rahatsızım yüzüm de inanılmaz yağlı makyaj tutmuyor her uygun ürünü deniyorum evet çok kötü bir görüntüsü yok ama hem beni rahatsız ediyor hem de yoruldum artık daha çok ürün kullanmaktan. Cildimin altı yağlarla dolu siyah nokta ve komedonlarla dolu gibi geliyor ki sıkıncada görüyorum görüntü olarak bi problem yok zaten pürüzsüz bile sayılır yüzüm. Ben de 10 mg roaccutane kullanmak istiyorum 2 doktora göründüm biri ben de haftalık 10 mg atıyorum bi zararı yok kullan anti aging için çok iyi olur hatta yağlanmanda gider başka da bir şey olmaz dedi. Diğer doktor da aman al 2 günde bir bol su içersin bi zararı olmaz dedi test falan da yaptık ama ben çok kurursam diye tedirgin oldum dudaklarım 50-60 mg kullananlar kadar kurur mu diye eklem ağrılarım olur yüzüm pul pul kurur mu diye normal yağlanmasının azalması yerine. Evet biliyorum asla ilacı önermezsin iyi bile olsa doktoruma danışmam gerekir. Ama ben zaten bir bilgin var mı diye sormak istiyorum ya da bana kozmetik olarak, cihaz bakımları da olabilir bu bir tavsiyen var mı?

    1. Aktif sivilcelenme problemi olmadan hangi doktor bunu sana önerebilir şaşkınlıkla okuyorum…bu tip ilaçlar gün aşırı 2 günde bir alınacak ve etki edecek ilaçlar kesinlikle değildir ve ciddi anlamda metabolizmanı bozabilir. Lütfen böyle bir işe kalkışma ve salisilik asit içeren ürünler ile cildini her daim temiz tutup, arada kil maskesi yaparak korumaya çalış canım.

  3. Dermalogica superfoilant bende kullanıyorum Belkıs hanım inanılmaz memnunum yalnız ben içine su kaçırdım tabi topak topak oldu ve açamadım açamayınca blendırdan geçirdim toz haline getirdim tekrar özelliğini bozdummu bilemiyorum ama atmaya kıyılacak fiyatta değil biliyorsunuz kullandığım andan itibaren pırıl pırıl yapıyor cildi,her gün kullanılabilir olması da güzel ancak her sabah cyrene aha %4 kullanırken bunun da kullanılması doğrumudur ❤️❤️

    1. Işılcığım ikisi de eksfoliye edici ürünler olduğu için aynı gün içerisinde kullanmamanı öneririm canım, cilt bariyerine bu şekilde zarar verebilirsin..gün aşırı kullanırsan daha sağlıklı olacaktır.. Ürünü gayet iyi kurtarmışsın bu arada !!!❤️️

    1. Bir evvel çıkan buydu, çok uzun zaman kullandım-gayet hassas ve temizleme jeline bile karıştırabileceğin bir eksfoliyandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.